
Misją naszej organizacji jest jest budowanie społeczeństwa wyposażonego
w wiedzę i umiejętności oraz przygotowanego na technologiczne wyzwania przyszłości. W obecnych pracach badawczych skupiamy się na tematyce fake news i na tym, jak dezinformacja wpływa na kształtowanie opinii publicznej
w Polsce i Europie. W naszych opracowaniach znajdziecie zbiór najciekawszych zjawisk społecznych i wydarzeń cyfrowych, przez które codziennie zmienia się nasza rzeczywistość – nie tylko internetowa, ale przede wszystkim ta realna.
Etapy projektu
2020-2022
2019-2020
04-11/2020
02/2020
12/2019
09/2019
08/2019
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Nasz zespół ekspertów

_

Tomasz Jasiński
Absolwent kierunku zarządzania na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, ukończył studia podyplomowe z prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadził działalność gospodarczą ARTSIGNUM Tomasz Jasiński. Pracował jako Specjalista ds. obsługi klienta, Dyrektor operacyjny w PromoSMS.com; Chief Operating Officer w rebug.io; Wiceprezes Zarządu w MEXT Sp. z o.o.; Koordynator pilotażowej edycji projektu asperIT w Europejskiej Fundacji Aktywizacji Społecznej EFAS; Prezes Zarządu Fundacji w Europejskiej Fundacji Aktywizacji Społecznej EFAS

Marzena Wasilewska
Pedagog, trenerka umiejętności miękkich, koordynatorka projektów.
Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała także Zarządzanie Organizacją oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Ukończyła liczne kursy podnoszące kwalifikacje, między innymi: Szkołę Trenerów Stowarzyszenia CEL, Polską Szkołę Trenerów AEGEE, Kurs Liderów Grup Organizacji Pozarządowych, Kurs Liderów Grup Instruktorskich. Doświadczenie zdobywała w wielu Organizacjach Pozarządowych na terenie Wrocławia i Legnicy, jako Koordynatorka Projektów i Trenerka. Obecnie także Wiceprezes do spraw Pracy z Kadrą w Organizacji Harcerskiej Pro Mundi, gdzie zajmuje się kształceniem Młodych Liderów oraz wpieraniem w rozwoju Dzieci i Młodzieży.
Prywatnie: Instruktorka harcerska w stopniu podharcmistrza, niegdyś licencjonowana zawodniczka tenisa stołowego, uwielbia taniec, interesuje się zdrowym stylem życia. Fanka kuchni indyjskiej, dobrej książki i równie dobrej muzyki.

Kazimierz Szepiela
Trener, manager, doradca, społecznik. Absolwent Politologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Elżbiety Sołtys. Zaangażowany w pracę na rzecz sektora pozarządowego w kraju i za granicą. Doświadczenie zdobywał jako dyrektor Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa oraz konsultant regionalny Narodowej Agencji Programu „Młodzież w Działaniu”. Pracował jako trener podczas projektów edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainie, Białorusi. Koordynator Programów Wrocławski Fundusz Małych Inicjatyw oraz Mikrogranty NGO – funduszy dotacyjnych na rzecz oddolnych inicjatyw społecznych. Członek Zarządu Fundacji Umbrella oraz Instytutu Edukacji Społecznej.
Specjalizuje się we wspieraniu liderów organizacji pozarządowych w obszarach: zarządzania organizacją, w tym zarządzania strategicznego, pozyskiwania środków na działalność statutową, prowadzenie podmiotów ekonomii społecznej. Współtwórca i członek zarządu Dolnośląskiej Rady ds. Młodzieży. Przewodniczący Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego I Kadencji. Autor publikacji z obszaru partycypacji społecznej młodzieży, źródeł finansowania działalności statutowej, a także współautor propozycji aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego o tematykę młodzieżową. Wraz z zespołem Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa laureat nagrody Pro Publico Bono dla najlepszej organizacji pozarządowej o zasięgu regionalnym. Za swoją działalność uhonorowany przez Sejmik Wojewódzki Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.
Zainteresowania: podróże, gotowanie, koszykówka, pływanie, popkultura lat 80.

Rafał Cichoń
Od ponad 10 lat pracuje zawodowo jako programista, m.in. przy projektach dotyczących inteligentnych budynków. Rozwijał również oprogramowanie dla systemów wbudowanych w jednej z głównych firm telekomunikacyjnych. W swojej długiej karierze zawodowej miał okazję pracować zarówno w małych firmach jak i międzynarodowych korporacjach. Był odpowiedzialny za kontakt z klientem, a także piastował funkcję lidera zespołu. Aktualnie skupia się na automatyzacji procesów biznesowych towarzyszących wytwarzaniu oprogramowania klasy ERP. Twórca bloga dotyczącego Cyfrowej Transformacji.
Działania NCI
Jako Narodowy Instytut Cyberbezpieczeństwa opieramy swoją działalność na czterech filarach:
Fake news
Wyszukujemy, analizujemy i opisujemy fałszywe informacje w formie opracowań kwartalnych - sprawdź nasze raporty!
Szkolenia i wydarzenia
Współpracujemy z różnymi podmiotami na rozmaitych szczeblach - od organizacji pozarządowych i szkół podstawowych, do komórek i departamentów państwowych.
Cyberbezpieczeństwo
Organizujemy szkolenia oraz wydarzenia tematyczne związane z cyberbezpieczeństwem!
Kampanie społeczne
Dbamy o uświadamianie społeczeństwa, oferujemy konsultacje z zakresu cyberbezpieczeństwa - od teorii, do praktyki.
Jak mogę się z Wami skontaktować?
Zapraszamy do wysyłania wiadomości e-mail na adres kontakt@nci.org.pl. Możesz również wysłać nam wiadomość na Facebooku https://www.facebook.com/instytutcyberbezpieczenstwa/ lub zadzwonić pod numer +48 517 916 805.
Chciałbym z Wami współpracować, czy to możliwe?
Szukamy zarówno wolontariuszy, jak i koordynatorów i ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Zapraszamy do kontaktu!
Jak zapisać się na szkolenie?
Szkolenia dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta, organizacji lub firmy. Zapoznaj się z naszą ofertą pod tym linkiem. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.
Gdzie mogę przeczytać Wasze opracowania kwartalne?
Wszystkie raporty znajdują się w tej zakładce. Chciałbyś partycypować w ich tworzeniu?
Zapraszamy do kontaktu.
Chcę zorganizować wydarzenie lub stworzyć kampanię społeczną. Możecie mi w tym pomóc?
Oczywiście. Napisz do nas lub zadzwoń – ustalimy wszystkie szczegóły.
Zapoznaj się z najczęściej udzielanymi przez nas odpowiedziami. Mamy nadzieję, że rozwieją one Twoje wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu.
T: +48 517 916 805 | E: kontakt@nci.org.pl
Narodowy Instytut Cyberbezpieczeństwa
ul. Mglista 14a lok. 12,
53-020 Wrocław
NIP: 8971786007 | KRS:0000437413